Ne možeš zaspati i budiš se često tijekom noći? Vrijeme buđenja otkriva koji dio tijela nije dobro

Teško zaspiš ili se često budiš u četiri ujutro. Tradicionalna kineska medicina kaže da nam tijelo šalje signale i da svako vrijeme označava određeni organ i emocionalno stanje

Ne možeš zaspati i budiš se često tijekom noći? Vrijeme buđenja otkriva koji dio tijela nije dobro

Problemi, stres, ali i prehrana mogu dovesti do velikih problema sa spavanjem. Istraživanja pokazuju da čak 26 posto Hrvata pati od nesanice. Ovi podaci svakako nisu dobri jer znamo koliko kvaliteta spavanja znači za zdravlje. Zato je vrlo važno otkriti što nam tijelo signalizira.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

Čuvar čvrstog sna i bioritma: Upoznaj se s melatoninom, prirodnim rješenjem za nesanicu

Tradicionalna kineska medicina kaže da se odgovori nalaze u vremenu u kojem se budimo tijekom noći jer različiti organi tijela potiču određene emocije i fizička stanja. Spavanje je jako važno i presudan je aspekt naše fiziološke dobrobiti u kineskoj medicini. Jedna teorija koju liječnici koriste za objašnjenje našeg ciklusa spavanja je shen - opisuje misao, stanje svijesti i mentalne funkcije.

Naša su tijela dizajnirana da prate prirodni ritam, a shen to pomno slijedi. Znači, ostaje miran noću dok se odmaramo, a zatim se budi tijekom naših dnevnih funkcija. Kad se nemir pojavi tijekom vremena u kojem trebamo spavati, naš shen je previše stimuliran što uzrokuje probleme sa spavanjem. Ako se redovno budiš svake večeri u isto vrijeme, nemoj zanemariti signale koje ti tijelo šalje. Ovisno o tome kada si se probudila, organi u tvom tijelu pokušavaju ti nešto poručiti.

Image


(Foto: Pixabay)

Evo što tradicionalna kineska medicina kaže o tome kad ne možeš rano zaspati ili kad se neprestano budiš noću u isto vrijeme.

1/6