Između straha za zdravlje i recesije: Kako biti sretna, a ne potrošiti ni kune?

Između globalne pandemije i straha od budućnosti teško je biti sretan, ali stručni savjeti nam mogu pomoći da olakšamo ovaj težak period za koji ne znamo koliko će trajati

Između straha za zdravlje i recesije: Kako biti sretna, a ne potrošiti ni kune?

Nećemo pretjerivati ako kažemo da je 2020. teška godina, a i dalje ne znamo kako će nam biti do kraja godine, i što nas očekuje u sljedećoj. Hrvati su prema istraživanjima vrlo pesimistični i posve je lako razumjeti zašto se tako osjećamo. Pandemija i njezine financijske posljedice utjecali na naše psihičko zdravlje, a vrlo je teško i planirati budućnost. Čak i oni koji inače nemaju problema sa psihičkim zdravljem teško se nose s 'novim normalnim' i često mijenjaju raspoloženja.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image

Što napraviti kada je pred tebe stavljen nemoguć zadatak?


Naravno, promjene raspoloženja ne znače da patimo od ozbiljnijih problema s mentalnim zdravljem, poput depresije i tjeskobe. Stručnjaci upozoravaju da je važno obratiti se liječniku ako mislimo da imamo neki veći problem zbog osjećaja bijesa, tuge ili drugih osjećaja.

Ako mislimo da je problem manji i posljedica nakupljenih događaja od ove godine možemo si pomoći uz nekoliko jednostavnih promjena u rutini. Klinička psihologinja dr. Joanna Petrides objasnila je za kako svaki dan možemo pomoći sebi i biti sretnije.

1/7