Možda tražiš malo previše

Jesi li pretjerano privržena partneru? Ovi znakovi to pokazuju

U većini slučajeva, postoje opravdani razlozi zašto je netko pretjerano privržen odnosno 'clingy', a korijeni takvog ponašanja najčešće se kriju u ranom djetinjstvu

milan-popovic-FHvpa4-Fpu8-unsplash.jpeg
Foto: Unsplash

Jedan od najbržih načina da uništiš svoju vezu je pretjerana privrženost partneru. Svatko od nas je učinio ovu pogrešku barem jednom i bio malo previše 'clingy', što i ne čudi, jer se rađamo s biološkim nagonom za stvaranjem privrženosti s drugima radi preživljavanja i napretka pa i ne čudi da nam taj nagon ostaje i u odrasloj dobi.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Image
Poradi na sebi

Ako se ovako ponašaš prema partneru- vjerojatno si ti izvor problema u vezi

Ipak, kad je riječ o vezama, izuzetno je važno znati postaviti si granice jer ako od svog partnera tražiš previše pažnje, velike su šanse da će pobjeći od tebe glavom bez obzira.

Činjenica je da smo svi željni pažnje u nekoj mjeri. Da ne trebamo jedni druge, onda se ne bismo uopće ni zamarali vezama. No, kako pojašnjavaju psiholozi, u svakoj vezi postoji netko tko se daje više. U svakom trenutku jedna osoba voli više. U zdravoj vezi te potrebe i privrženost partnera jednom drugom su u ravnoteži i izmjenjuju se.

Image

Izvor: Giphy

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Psiholozi naglašavaju da nema ničeg lošeg u tome da trebamo partnera. U većini slučajeva, postoje opravdani razlozi zašto je netko pretjerano privržen odnosno 'clingy', a korijeni takvog ponašanja najčešće se kriju u ranom djetinjstvu. Ipak, ako ti je stalo do odnosa, trebaš naučiti prevladati tu svoju privrženost. U protivnom, partner bi se mogao osjećati kao da ga gušiš, a to nikako nije dobro. Da bi veza funkcionirala, svaka osoba u njoj mora imati prostora i između partnera treba postojati povjerenje.

Postoje i određeni znakovi po kojima ćeš prepoznati da si pretjerano privržena i emotivno prezahtjevna u vezi, a u nastavku ti otkrivamo one najčešće.

1/8