Potaknite seksualni dijalog

"Samo zato što nešto ne razumijemo, ne znači da objašnjenje ne postoji." - Madeleine L’engle

Potaknite seksualni dijalog

Jeste li ikada osjetili bol tijekom seksualnog odnosa? Ako je odgovor potvrdan, nalazite se u većini ženske populacije koja je barem jednom u životu osjetila bol ili neku drugu smetnju tijekom seksualnog odnosa. Zastrašujuće je to što se još uvijek o ovakvim problemima vezanim za seksualne disfunkcije (osobito kod žena) ne govori, a ako liječnici nisu upoznati sa simptomima, liječenje putem edukacije je teže.

Jedan od najvažnijih aspekata educiranja o seksualnosti je, baš kao i u drugim područjima spoznaje, činjenica da ono što ne znamo ili ne možemo opisati, kao da ni ne postoji. Ispada da je upravo to slučaj kada je u pitanju uglavnom nepoznata anatomska struktura unutarnjeg klitoralnog sustava organa.

Suprotno uvriježenom mišljenju, klitoris nije samo mali gumb koji se nalazi na vrhu vagine. Vanjska žlijezda, koja sadrži više od 8000 živčanih završetaka i koja je spojena sa još 15.000 živčanih završetaka u cijeloj zdjelici je samo vrh sante leda.

Zapravo, organska struktura klitorisa sliči muškoj spolnoj strukturi, a seže duboko u rodnicu. Tek je istraživanje provedeno 1990-ih produbilo saznanja o klitorisu i taj je vanjski "gumb" povezalo sa unutarnjim sustavom organa, a tek je 2011.g. napravljen točan snimak ovog organa ultrazvukom. Pa čak i danas, većina žena još uvijek nije otkrila ovaj kompleksan organ koji imaju.

Jedan od istraživača, dr. Pierre Foldes, je istaknuo da ti unutarnji dijelovi organa postoje samo za one žene koje znaju da ga imaju i koje rade na kultiviranju njegove osjetljivosti. Iz toga i slijede dugogodišnji argumenti o istinitosti postojanja G-točke.

Ovaj nedostatak našeg znanje o vlastitoj seksualnosti i složenosti našeg seksualnog funkcioniranja nije ograničena samo na anatomiju klitorisa.

Gotovo isto toliko ima i muškaraca koji se bore s preuranjenom ejakulacijom i erektilnom disfunkcijom. Tu su još i žene koje pate od problema suženja i suhoće vagine koji čine seks bolnim i razočaravajućim iskustvom. Sve je ovo obavijeno velom tišine i nelagodom zbog pričanja o tim problemima što nas ostavlja daleko od ozdravljenja seksualnih potencijala koji se nalaze u svakom od nas.

Ne možemo se početi razvijati na područjima koja ostaju skrivena. Rješenje za gotovo sve seksualne disfunkcije počinje otvorenim dijalogom, a ne potiskivanjem problema. Ovo je područje predugo bilo prekriveno arhaičnim osjećajem stida, čega se trebamo riješiti ako želimo ozdravljenje. Seksualno buđenje počinje razbijanjem društvenih barijera koje ušutkavaju vaša pitanja i želje. Barem se uz ljude kojima najintimnije vjerujete, usudite probuditi seksualnost koju imate u sebi.