Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Podstanarstvo ili stan na kredit?

anna-herman
  • 4.1.2020 13:09:51
  • Bodova: 56150
  • Prijavi
Prvotni odgovor od anna-herman

Još uvijek smo podstanari. Naravno da bih voljela da ne plaćamo drugome, nego za sebe, odnosno za budućnost djeteta, ali banke su bogovi, pa kad kažu da nisi kreditno sposoban, onda ti samo trebaš reći "Amen". 

"Teška vremena prijatelju moj..."

Prošle godine još teže, a od Nove godine još stroža pravila u bankama. 

Poslodavac vezan uz jedno od ministarstava neće dati ugovor na neodređeno (mada su, po Zakonu o radu, uvjeti tu), a banka te s ugovorom na određeno (pa da je to i dvadeset godina) neće ni pogledati. 

Rupa bez dna. U iščekivanju poziva za novu selidbu, čini mi se da će ovaj put biti preko granice. Koje god. Nažalost.

Cijene nekretnina ne da su išle "u zrak" nego se čini da im ni nebo nije granica. Najam u Puli između 2700 i 3000 kuna. Nije to normalno sve skupa... 
anna-herman
  • 7.1.2020 22:25:28
  • Bodova: 56150
  • Prijavi
Danas sam ponovno gledala cijene najmova... 400 i 500 eura. Plus polog jednog mjesečnog najma. Odakle da "ispljunem" 1000 eura? AddEmoticons04269  

Valjda će se dogoditi neko čudo da nas "ubode"... 
irija
  • 8.1.2020 16:58:03
  • Bodova: 45781
  • Prijavi
 Teško je to živit u podstanarstvu koliko samo ti stanodavci zarađuju i bogate se,stan na kredit je puno bolja opcija ipak,ali znam kakve su banke.U Zg.su ipak nešto niže cijene najmova.Fala Bogu pa nemam tih briga oko podstanarstva divim se svima koji mogu to sve podmiriti od režija,hrane + najam,a još i djeca...
AddEmoticons04279
mikica61
  • 8.1.2020 17:39:47
  • Bodova: 122195
  • Prijavi
 kad si podstanar ne možeš ništa uštedjeti za vlastiti stan,kvadratni metar leti u nebo
Čitam da u Rovilju POSov kvadrat je 1300 eura,moj u Zagrebu prije 12 godina bio 1036.
bubulejica
  • 8.1.2020 19:35:58
  • Bodova: 59865
  • Prijavi
Prvotni odgovor od irija

Teško je to živit u podstanarstvu koliko samo ti stanodavci zarađuju i bogate se,stan na kredit je puno bolja opcija ipak,ali znam kakve su banke.U Zg.su ipak nešto niže cijene najmova.Fala Bogu pa nemam tih briga oko podstanarstva divim se svima koji mogu to sve podmiriti od režija,hrane + najam,a još i djeca...
AddEmoticons04279

Ne, cijene u Zagrebu nisu nešto manje. Cijene u Zagrebu su isto sulude. Tražimo stan već dvije godine - 2 godine!! Cijene su sve više i više. Ispod 400e ne možeš naći više ni 30-40 kvadrata. O većim stanocima da ne govorim. 30 kvadrata se kreće od 300 do čak 500e plus režije i plus polog ili čak dva, onda zamislite koliko koštaju veći stanovi. Uostalom, odete na Njuškalo i vidite sve.
Ana, kužim sve i zbilja nemam riječi. Kopamo, tražimo, gledamo i ne znamo više što bi.
irija
  • 9.1.2020 9:33:24
  • Bodova: 45781
  • Prijavi
 Pa to je stvarno previše pljačka šta drugo  AddEmoticons04239
oprezna
  • 9.1.2020 10:04:22
  • Bodova: 139709
  • Prijavi
 Iznajmljivala sam kuću , cca 80 m2, dvije spavaće sobe , dnevni boravak , kuhinja , kupaona , plin centr.grijanje, telefon , sve opremljeno i namješteno. 
Cijelo dvorište ( vrtna garnitura , roštilj ... ) bilo je na raspolaganju , garaža , spremište .... Sami, bez vlasnika kuće ....

U razdoblju od 2012-2016,četveročlanoj obitelji ,svi odrasli , majka i troje djece  u radnom odnosu .
 Cijena  najma bila je 1800kn plus režije svo vrijeme.

Nisam se obogatila  no naučila sam lekciju , nikada više .

Dakle problem tj priča ima i drugu stranu .

Vjerujem da ljudi svašta iznajmljuju za ogromne novce i da je teško naći povoljan , dobar i kvalitetan smještaj .

Na žalost , teško možemo svi biti zadovoljni , do kredita je mnogima teško doći iz više razloga , stanovi se grade ko ludi , u mojoj blizini 4 ogromne zgrade i sve prodano , kako ? Tko to kupuje ? Kako ? Ne znam , činjenica je da je ponuda mala , potrebe su velike ali mogućnosti mnogima nedostižne.

nimfyca
  • 10.1.2020 19:32:40
  • Bodova: 70333
  • Prijavi

Još uvijek smo podstanari. Naravno da bih voljela da ne plaćamo drugome, nego za sebe, odnosno za budućnost djeteta, ali banke su bogovi, pa kad kažu da nisi kreditno sposoban, onda ti samo trebaš reći "Amen". 

"Teška vremena prijatelju moj..."

Prošle godine još teže, a od Nove godine još stroža pravila u bankama. 

Poslodavac vezan uz jedno od ministarstava neće dati ugovor na neodređeno (mada su, po Zakonu o radu, uvjeti tu), a banka te s ugovorom na određeno (pa da je to i dvadeset godina) neće ni pogledati. 

Rupa bez dna. U iščekivanju poziva za novu selidbu, čini mi se da će ovaj put biti preko granice. Koje god. Nažalost.

Cijene nekretnina ne da su išle "u zrak" nego se čini da im ni nebo nije granica. Najam u Puli između 2700 i 3000 kuna. Nije to normalno sve skupa... 

Vjerujem da je koma... Ubilo bi me to iščekivanje stvarno... I šta ti vrijedi kad smo oboje 35+ sad i tko će vraćati kredit narednih 30 godina a opet možeš kupit Max 40 kvadrata.. nama je super... Prošle godine potpisali novih 5 godina... I za smiješnu cijenu... Ali i u Zagrebu su cijene užas i za kupnju i za najam... 
nimfyca
  • 10.1.2020 19:33:51
  • Bodova: 70333
  • Prijavi
Prvotni odgovor od oprezna

Iznajmljivala sam kuću , cca 80 m2, dvije spavaće sobe , dnevni boravak , kuhinja , kupaona , plin centr.grijanje, telefon , sve opremljeno i namješteno. 
Cijelo dvorište ( vrtna garnitura , roštilj ... ) bilo je na raspolaganju , garaža , spremište .... Sami, bez vlasnika kuće ....

U razdoblju od 2012-2016,četveročlanoj obitelji ,svi odrasli , majka i troje djece  u radnom odnosu .
 Cijena  najma bila je 1800kn plus režije svo vrijeme.

Nisam se obogatila  no naučila sam lekciju , nikada više .

Dakle problem tj priča ima i drugu stranu .

Vjerujem da ljudi svašta iznajmljuju za ogromne novce i da je teško naći povoljan , dobar i kvalitetan smještaj .

Na žalost , teško možemo svi biti zadovoljni , do kredita je mnogima teško doći iz više razloga , stanovi se grade ko ludi , u mojoj blizini 4 ogromne zgrade i sve prodano , kako ? Tko to kupuje ? Kako ? Ne znam , činjenica je da je ponuda mala , potrebe su velike ali mogućnosti mnogima nedostižne.

I mene zanima tko to ima novaca kupit 80ak kvadrata i odma namjestit i uselit...
Na stranicu:  
Ok