Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Navlake ili proteze?

keroll
  • 3.5.2016 16:43:52
  • Bodova: 48945
  • Prijavi
 Hvala Laurano za info... AddEmoticons04267
ivas
  • 22.9.2016 22:54:07
  • Bodova: 52173
  • Prijavi
 meni je otkrhnuta jedinica do pola zuba...imam li pravo na besplatnu krunicu ili ne..stalno nailazim na oprečna mišljenja

pitala bih zubaricu, ali je na GO...

plaćam DZO, ako to išta znači
malasova
  • 5.12.2016 12:03:51
  • Bodova: 16
  • Prijavi
Ahh...ne znam...ja bih možda išla na opciju zubne proteze ako baš moram ili ako imam već koju godinicu, a inače mislim opcija (po meni, možda sam u krivu) i teško d bih išta od toga pristala raditi putem zdravstvenog ufff baš imam loša iskustva :/
angieangel
  • 23.12.2016 13:43:56
  • Bodova: 2
  • Prijavi
Čuj ima raznih situacija i za to predviđenih opcija, a u tvom slučaju mislim da nisi pogriješila jer za te gornje zube što ti fale su ti morali napraviti most i to će ti bit super. Ako doktor dobro obavi svoj posao te zubne krunice će odlično izgledat. 
irija
  • 29.4.2017 14:40:49
  • Bodova: 47236
  • Prijavi
Prvotni odgovor od ivas

meni je otkrhnuta jedinica do pola zuba...imam li pravo na besplatnu krunicu ili ne..stalno nailazim na oprečna mišljenja

pitala bih zubaricu, ali je na GO...

plaćam DZO, ako to išta znači

nemaš pravo na besplatnu krunicu,a DZO ti ništa ne znači   AddEmoticons04279
ela23
  • 15.5.2020 8:03:51
  • Bodova: 5929
  • Prijavi
Dame, prije godinu dana mi je uradena apikotomija na prednjim gornjim tri zubima i kod jednog se stalno javlja bol... popila toliko kutija antibiotika unutar tih godinu dana... bila sam na savjetovanju kod oralnog kirurga koji je rekao da se ne vidi na ortopanu sto bi bilo...ali mene jedinica boli... rekao je da mozemo ponovit apikotomiju, al rekla sam da nema sanse jer uzas mi je to ili vadit zub...al ako ga vadimo, za izradu mosta i kraceg vijeka apikotomiranih zuba najbolje bi bilo vadit sva tri zuba.
bojim se, koliko boli nakon vadenja tri zuba, brusenje zdravih zuba dal to znaci da ce im zivac nastradat i da ce onda morat cistit i punit kanale... nakon vadenja zuba stavio bi mi privremrne plasticne...cisto da ne hodam bezuba...
i da, zbog financija radila bi metal keramicki most, dal on smeta za magnetsku rezonancu glave?
Molim misljenjaaaa
sneki2
  • 15.5.2020 8:18:57
  • Bodova: 58215
  • Prijavi
Taman sam u tijeku radova na zubima. Nakon vađenja moj stomatolog je čekao mjesec dana da zarastu rane i imala sam taj privremeni provizorij da ne plašim ljude okolo sa izbrušenim zubima i da mogu jesti. Normalno sam funkcionirala s njima. Nije ni zanemarivo da provizorij štiti izbrušene zube od hladnog zraka (boliii..). Sutra idem da mi brusi donje zube pa da završim s tom pričom. Da nije bilo korone već bi i zaboravila na to. I da - u pitanju je metalokeramička krunica. Košta ali i vrijedi. Za magnetsku rezonancu vjerojatno ne smeta (nisam stručna). Valjda ne bi takve zube radili da smeta.
ela23
  • 20.5.2020 22:35:41
  • Bodova: 5929
  • Prijavi
Molim vas, ima li tko iskustva!
koliko boli nakon vadenja zuba (u istom danu vadit ce mi 3 prednja zuba) te kad se bruse susjedni zdravi zubi za most, kolike su sanse da nece doci do umiranja zivca?
Na stranicu:  
Ok