Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Možemo li se popraviti????

anna-herman
  • 16.11.2017 21:43:13
  • Bodova: 56150
  • Prijavi
Tko želi, može se popraviti. Mislim da je i to, kao i većina stvari u životu, stvar odluke.
Ima ljudi koji uživaju u negativnostima i gaje svoj "ugled" kao takav (bez obzira je li u pitanju mazohizam ili sadizam, sasvim svejedno, neki u njemu ustraju do bezgraničnosti) i nije im "popravljanje" opcija. 

Ja sam, recimo, davno bila veliki mazohist, ali sam - srećom - došla "k sebi" i odlučila biti sretna, pa se svaki dan trudim na tom putu. Prvenstveno radi sebe i svog mentalnog zdravlja, ali naravno i radi ljudi koji su mi bitni (pa i nebitni; zašto bi i nebitnima bilo loše zbog mene, na kraju krajeva?). Naravno, kako kaže Nany, imamo svi loših dana, ali se stvarno trudim ne zagorčavati ljudima život. Isto tako, naučila sam istovremeno "odbijati" od sebe negativne ljude i situacije. Čak i neke neizbježne loše događaje (bolest, smrt) pokušavam gledati s puno više optimizma nego bih to činila, prije, recimo, 15 godina. (A ranije da i ne govorim.) 

oprezna
  • 16.9.2019 20:42:15
  • Bodova: 139709
  • Prijavi
 Da li se popravljamo ili su nas promijenile neke životne situacije ?
mikica61
  • 16.9.2019 21:04:09
  • Bodova: 122195
  • Prijavi
 svaki dan se popravljam,moj moro ,svaki dan jedno dobro dijelo
irija
  • 2.10.2019 9:39:11
  • Bodova: 45781
  • Prijavi
Prvotni odgovor od anna-herman

Tko želi, može se popraviti. Mislim da je i to, kao i većina stvari u životu, stvar odluke.
Ima ljudi koji uživaju u negativnostima i gaje svoj "ugled" kao takav (bez obzira je li u pitanju mazohizam ili sadizam, sasvim svejedno, neki u njemu ustraju do bezgraničnosti) i nije im "popravljanje" opcija. 

Ja sam, recimo, davno bila veliki mazohist, ali sam - srećom - došla "k sebi" i odlučila biti sretna, pa se svaki dan trudim na tom putu. Prvenstveno radi sebe i svog mentalnog zdravlja, ali naravno i radi ljudi koji su mi bitni (pa i nebitni; zašto bi i nebitnima bilo loše zbog mene, na kraju krajeva?). Naravno, kako kaže Nany, imamo svi loših dana, ali se stvarno trudim ne zagorčavati ljudima život. Isto tako, naučila sam istovremeno "odbijati" od sebe negativne ljude i situacije. Čak i neke neizbježne loše događaje (bolest, smrt) pokušavam gledati s puno više optimizma nego bih to činila, prije, recimo, 15 godina. (A ranije da i ne govorim.) 

AddEmoticons04230 potpisujem
keroll
  • 26.10.2019 13:26:35
  • Bodova: 48945
  • Prijavi
Kako ne, svojim "popravljanjem" dajemo primjer drugima, najbližima.., određujemo njihov obrazac ponašanja prema sebi... 
Moderator
-nany-
  • 19.1.2020 13:49:53
  • Bodova: 133873
  • Prijavi
 Ne znam da li ima veze s popravljanjem ili sa mojim "Švabom", ali tako mi je neugodno bilo neki dan kada me nazvala dugogodišnja poznanica i kada sam shvatila da se ženi nisam javila više od godinu dana.

Naravno, to sam shvatila kad me pitala "Kako mama?", a mama je umrla u prosincu prošle godine. Ne znam tko se osjećao gore, ona ili ja.

Moram "popraviti" pamćenje i sjetiti se dragih ljudi (a ona je definitivno među njima) da mi se ne dešavaju ovakve situacije.

Nije samo što mi je neugodno, nego to jednostavno NISAM JA.
angel0000
  • 20.1.2020 4:15:23
  • Bodova: 72198
  • Prijavi
Prvotni odgovor od -nany-

Ne znam da li ima veze s popravljanjem ili sa mojim "Švabom", ali tako mi je neugodno bilo neki dan kada me nazvala dugogodišnja poznanica i kada sam shvatila da se ženi nisam javila više od godinu dana.

Naravno, to sam shvatila kad me pitala "Kako mama?", a mama je umrla u prosincu prošle godine. Ne znam tko se osjećao gore, ona ili ja.

Moram "popraviti" pamćenje i sjetiti se dragih ljudi (a ona je definitivno među njima) da mi se ne dešavaju ovakve situacije.

Nije samo što mi je neugodno, nego to jednostavno NISAM JA.

AddEmoticons0426AddEmoticons0425
tikica-
  • 25.1.2020 13:50:11
  • Bodova: 35749
  • Prijavi
 Kad postoji dobra volja,mislim da nije teško.
Na stranicu:  
Ok