Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

LCHF način prehrane

heleblack
  • 17.2.2014 22:23:12
  • Bodova: 128
  • Prijavi
  • aquila evo linka, ja tu trazim knjige ili dokumente, tako da vidis sta ti moze pomoci :)
http://www.scribd.com/search-documents?query=istine+i+la%C5%BEi+o+hrani&escape=false
moona
  • 18.2.2014 22:56:09
  • Bodova: 5567
  • Prijavi
aquila, fulala si u samom startu, lchf prehrana ne dopušta voće AddEmoticons04233
voće ti se sastoji od vlakana koji su dobri, i ugljikohidrata koji se ovom prehranom zaobilaze
ja sam na lchf-u od petog mjeseca prošle godine, i moram ti priznati da mi je najteže bilo upravo to - odreći se voća jer sam ga konzumirala svakodnevno, barem jabuka dnevno, i uz to sezonsko... treba taj mentalni sklop promijeniti, kako mi je rekao jedan 'barba' na forumu: 'što misliš šta ćeš naći u voću a da toga nema u povrću?' - ma ništa, osim šećera AddEmoticons04224
nije ti dopušten ni med, jer je to šećer, ali je zdravija varijanta pa si ga možeš povremeno priuštiti, ne svaki dan, naravno
ja skoro svaki vikend pravim kolače, nikako da prestanem trčati za slatkim... ali uvijek posežem za lchf receptima, a i moji muški me podržavaju i vole ih papati

u niti četiri mjeseca skinila sam čak 17 kg, moram reći da ih imam još dvaput toliko viška, zato je to valjda išlo malo brže... i čim jedem voće, gubitak težine mi se isti tren blokira AddEmoticons04268

napravi sama jogurt ili kefir, kefir ti je još bolja varijanta,
kavicu začini kokosovim uljem ili maslacom (ja se cappuccina s kokosovim uljem ni za što ne bih odrekla AddEmoticons0425),
kuhaj si zeleno povrće uz koje ide komadić mesa ili ribe,
za kuhanje/pečenje troši mast ili maslac, za salate maslinovo ulje,
kad si gladna počasti se šakom bajama, oraha ili lješnjaka,
ne boj se slanine i preskoči salame (nije lchf samo 'masna' hrana već i zdrava - bez konzervansa i umjetnih podizača okusu koje su takvi proizvodi puni)
i bježi od šećera AddEmoticons04237

i mene je prvi tjedan boljela glava, i bila sam nehumano gladna, činilo mi se da ću umrijet od gladi... to je valjda to prešaltavanje organizma da se nauči raditi na mastima umjesto na šećeru... kasnije mi je energija porasla, čak mi je i muž nakon nekog vremena rekao da sam 'oživjela' 

uglavnom, ako ti treba kakav recept, samo viči, odsada budem i na ovoj temi, nadam se da ćeš ustrajati i nakon nekog vremena zaključiti kako ti ovaj režim paše AddEmoticons04225
aquila
  • 19.2.2014 6:59:18
  • Bodova: 2828
  • Prijavi
moona, hvala ti!
Znam i ja da sam fulala s voćem ( iščitavam blog ) . No tek sam počela i još se učim.....no, očito ipak nisam pretjerivala s kalorijama iz UH jer gubitak težine u prvom tjednu ipak je 1,5 kg. 
a to da u voću nema ništa dodatno što nema u povrću osim šećera, meni je nova info, nisam to znala, pa sam zato mislila da se ne bih odrekla voća.
Dobro, sad ove zalihe koje imam ću još potrošiti ( hm, par suhih šljiva, grožđice i rogač), pa se šaltam na povrće.

A što se tiče tog kokosovog ulja, malo mi je nezamislivo to staviti u kavu. I ne znam gdje kupiti? Mislim da u Vinkovcima i nema neke bio-bio trgovine, a i ne znam kolika mu je cijena? 

Jesi li ti još uvijek na tom režimu i ako jesi ajde molim te daj mi ideje za doručak...

mcossetto
  • 19.2.2014 7:57:58
  • Bodova: 19121
  • Prijavi
..kokosovo ulje ima za kupiti u BILI-nim trgovinama (koristim ga za kosu:) )..i to dvije vrste tj.klase/kvalitete...
probala sam jednom spremiti piletinu na kokosovom ulju ali iako piše neutralnog okusa neki okus na koji nismo navikli ima...nismo bili baš sretni, naučeni smo na maslinovo ulje i okusom nam ništa nije ravno toj masnoći...
Moderator
-blackswan-
  • 19.2.2014 8:05:15
  • Bodova: 71378
  • Prijavi
 Mcossetto..imaš kokosovo ulje koje je aposulutno bez ikakvog mirisa ili okusa, imaš ga u Konzumu od Ekozone, ali i u drugim trgovinama od drugih proizvođača.
Ja ga koristim i nema baš nikakvog ni mirisa niti okusa.
moona
  • 19.2.2014 15:20:05
  • Bodova: 5567
  • Prijavi
uglavnom doručkujem kefir kojeg začinim cimetom i lanenim sjemenkama, koji put i psylium praškom ili zobenim mekinjama (koje za razliku od pšeničnih imaju puno manje ugljikohidrata pa su prihvatljivije) koje ga zgusnu pa ga mogu jesti žlicom umjesto da ga popijem
imaš kefirnih zrnaca? ako želiš, javi se na pp, mogu ti ih poslati, baš imam viška

kad sam baš gladna i dulje ću ostati vanka, onda si napravim omlet sa slaninom i malo sira, od toga sigurno nećeš ogladniti pola dana
danas za ručak imam šalšu, sinu s tjesteninom, meni s omletom umjesto tjestenine

kokosovo ulje kupim na http://www.iherb.com/, tamo je jeftinije nego kod nas, njegova redovita upotreba je skup sport... koristim ga najčešće kao dodatak cappuccinu, na njemu pečem palačinke... ne kuham na njemu jer kupim extra djevičansko koje je nerafinirano i ima miris koji je ok kad je nešto slatko u pitanju, ali ne tako krasno kad je slano ;)
i ja sam mislila da ne budem to mogla piti s cappuccinom, jer kavu ne pijem, ali sad bez problema uvalim ili njega ili maslac... probaj recimo stavit malo maslaca, meni onda ta kava ima ukus kao da je dodan šlag... ali ako ti ne paše preskoči, briga te
tamo uzmem i psylium prašak, jer je opet jeftiniji nego kod nas... nekad mi sve to stigne za 10ak dana, uglavnom za 20

u međuvrenu i papala, i prejela se :P
današnji, ne baš tipični ručak izgledao je ovako 

ovo je za dane kad ti se ne da kuhati ;)
izmutila sam 2 jaja s malo soli, dodala 2 žlice zobenih mekinja, sve to izlila na vruću mast i posula sezam i lan po vrhu... na kraju je ovo više ličilo na kruh nego na omlet lol
uz to par fetica pancete i par žlica šalše (ja bih radije salate ali šalša je bila radi sina danas)... da pukneš :P

ako nisi sigurna šta i kako drži se spiska dozvoljenih namirnica, ako već nisi obavezno pogledaj zadnji Anitin post, u kojem je sažela sve bitno

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2014/02/lchf-za-mrsavljenje-vodic-za-pocetnike.html

te zalihe voća koje su ti ostale, daj nekom, da ih ne gledaš jer baš te stvari koje si nabrojala imaju najviše ugljikohidrata... tako je meni bilo s jabukama na početku, sad pojedem jednu svakih 10ak dana, čisto za dušu ;)

super je što se rezultat vidi, onda te to vuče naprijed :D
držim ti fige, vidjet ćeš kako vrijeme prolazi da će ti energija rasti a potreba za klopom padati :D
ja se ne opterećujem s tim koliko sam pojela, niti brojim ugljikohidrate, jedem ono što znam da mi ne smeta i to je to, a rezultati stižu, bolje polako, nisam se ni udebljala preko noći ;)
a da ne govorim koliko se bolje osjećam otkad ne jedem pšenicu <3
zrinka39
  • 26.3.2014 18:05:48
  • Bodova: 4462
  • Prijavi
bok cure moje!
 eto da se pridruzim ovoj temi,ja sam od ponedjeljka na ovoj dijeti i mogu stvarno reci da nisam gladna, sto je supwer za mene...ne mogu vjerovati..;)nadam se da cu uspjeti to izdrzati,....;)
gelam
  • 27.3.2014 10:55:09
  • Bodova: 10
  • Prijavi
Pooz drustvo ja sam se odlucila za lchf prehranu zbog zdravlja i kilaze...bit ce jako tesko bez secera i voca ali cu se truditi...koje vitamine piti...svaka podrska i ohrabrenje bi mi dobro doslo
gelam
  • 28.3.2014 8:30:35
  • Bodova: 10
  • Prijavi
Eto mojih prvih 24 sata bez secer je proslo...tijelo se treba naviknuti .jucer teska glavobolja..ja jako volim slatko i za mene je to borba ..dan po dan..visoka sam168 cm i 80 kg ..rodila 3 djece skupilo se ...izgleda da sam sama ovdje..nadam se da ce mi se netko pridruziti. I pisati o svojim rezultatima...neocekujem nista preko noci ide ljeto puno sezonskog povrca a ja imam i svoj vrt..jeeee vidim i da je ovaj nacin ishrani pomogao puno ljudi.komentari na forumu su me natjerali na razmisljanje da se zdravije hranim...javite se ekipa..Ciiiiaoo
ovnicaa
  • 28.3.2014 8:44:05
  • Bodova: 5586
  • Prijavi
 gelam, treba se malo i pokrenut, ako imas vremena za neku aktivnost... pa makar bile u pitanju setnje, za pocetak. 
Na stranicu:  
Ok