Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Ketoza

caprica6
  • 6.6.2018 12:29:20
  • Bodova: 7693
  • Prijavi
caprica6
  • 6.6.2018 12:29:43
  • Prijavi
caprica6
  • 6.6.2018 12:30:50
  • Prijavi
Eto me u ketozi! AddEmoticons04234
Stomak mi se gotovo potpuno izravnao! Sad još samo čekam da počnem gubiti bedra, guzicu i nadlaktice AddEmoticons04262
paloma_22
  • 6.6.2018 13:46:48
  • Bodova: 49673
  • Prijavi
Izgubit ćeš sve to vrlo brzo. Ja sam znala po 3 kg u 2-3 dana izgubiti. Nemaš nikakvih tegoba? Ja sam kod zadnjeg prijelaza u ketozu par dana patila od zatvora AddEmoticons04282

Sve razmišljam da ti se pridružim, mislim da sam se malo previše opustila s voćem i čokoladom pa me opet probava počela zezati. Krenut ću s ćevapima i lukom za ručak, vidjet ćemo što će biti do večere AddEmoticons04263
alope
  • 6.6.2018 14:15:13
  • Bodova: 8036
  • Prijavi
 A kaj je ketoza?
paloma_22
  • 6.6.2018 14:19:49
  • Prijavi
 Alope, to je stanje u kojem organizam najviše energije dobiva iz masti, a ne iz ugljikohidrata. 
alope
  • 6.6.2018 14:24:09
  • Bodova: 8036
  • Prijavi
 Nakon 30 minuta trčanja, rolanja ili aerobnih aktivnosti tijelo isto masti počinje pretvarati u energiju.
ovdje je vjerovatno riječ o prehrani i izbacivanju ugljikohidrata iz prehrane. Jel tako?
To mi uopće ne izgleda loše.
A kakve su to trakice?
paloma_22
  • 6.6.2018 14:44:27
  • Prijavi
Da, tako je. Zaboravila sam naglasiti da se radi o načinu prehrane koji postiže taj efekt da tijelo primarno koristi masti kao energiju. 

Ako se dobro sjećam, na trakice se popiškiš pa ako si u ketozi trakice detektiraju ketone u urinu. Ali nisam sigurna, neka Capri potvrdi.
caprica6
  • 6.6.2018 14:44:55
  • Prijavi
Prvotni odgovor od alope

Nakon 30 minuta trčanja, rolanja ili aerobnih aktivnosti tijelo isto masti počinje pretvarati u energiju.
ovdje je vjerovatno riječ o prehrani i izbacivanju ugljikohidrata iz prehrane. Jel tako?
To mi uopće ne izgleda loše.
A kakve su to trakice?

Da, i tjelovježbom se gubi, ali ne dovoljno brzo AddEmoticons04263
Osobno sam u teretani 5 sati tjedno, što bi trebalo biti i više nego dovoljno da se stešem. Tešem se ja i tako, ali ne dovoljno brzo AddEmoticons04219
Keto dijeta se bazira uglavnom na mastima. Istina, sama prehrana je AddEmoticons04265, ali gubim kile brzinom svjetlosti. Preko noći mi se trbuh izravnao.
Pored toga, kada tijelo koristi isključivo masti kao pogonsko gorivo, ono ne vidi preveliku razliku između masti koje su u želucu i onih nagomilanih oko trbuha. Tako da, čim je želudac prazan, odmah otapa i sagorijeva masti.
Ove trakice očitavaju glukozu, ketone, leukocite i ostale tvari u mokraći. Kad je nivo ketona visok, to znači samo jednu od dvoje stvari: ili je osoba dehidrirana, ili je u ketozi. Ako si dehidrirana, otapaju se masti kako bi tijelo dobilo vodu. Ili nisi dehidrirana, pa su ti masti pogonsko gorivo.
Za razliku od ostalih dijeta, gdje je tijelo iscrpljeno, u ketozi zapravo imaš višak energije. Uvijek spavam manje i manje se umaram. Ali, biti ću iskrena, ono što jedem, često nije fino... pričajući o hrani, idem si ispržiti špek na svinjskoj masti sa avokadom i maslinama 
caprica6
  • 6.6.2018 14:46:46
  • Prijavi
Prvotni odgovor od paloma_22

Da, tako je. Zaboravila sam naglasiti da se radi o načinu prehrane koji postiže taj efekt da tijelo primarno koristi masti kao energiju. 

Ako se dobro sjećam, na trakice se popiškiš pa ako si u ketozi trakice detektiraju ketone u urinu. Ali nisam sigurna, neka Capri potvrdi.

Tako je! Paloma-doktorica! AddEmoticons04225
Na stranicu:  
Ok