Kad dijete počne lagati (2)

xantipaa
  • 15.8.2009 10:33:00
  • Bodova: 519
  • Prijavi
pratila sam mamu što radi s djecom od sestre... maloj (4) je ispričala priću o dječaku koji je uvijek vikao ide vuk a zapravo vuka nije bilo pa ga je vuk odnio kad mu više niko nije vjerovao... a starijeg (11) je poslala u sobu i rekla mu nek i ne pokušava provirit iz sobe dok na papir ne stavi 10 razloga odnosno 10 zašto nisam smio lagati...napisao je tri al nema veze...razmišljao je o svom postupku i o tome morao raspravljati na dugo i široko...
ivankusa
  • 15.8.2009 16:14:17
  • Bodova: 5083
  • Prijavi
moj "mali" desetogodišnjak ima ponekad problema sa preuveličavanjem istine.Od muhe pravi slona,od 2 m nastanu 4....i to samo da bi se prikazao u boljem svjetlu.Ponekad i "zaboravi " reći istinu kako bi izbjegao kaznu. Za sada ga opominjemo, a dalje ćemo vidjeti....
ciciko
  • 15.8.2009 18:49:52
  • Bodova: 3641
  • Prijavi
i to mi kao neka fora....,pa i mi veliki nekad smuljamo...........,šta nas treba sad u kaznu.???
mala_draga
  • 15.8.2009 21:11:59
  • Bodova: 274
  • Prijavi
i mi veliki lazemo ali naravno trebamo bar djeci govoriti da je to lose a uvijek ce oni zbog neceg lagati pa kaznili ih ili im pricali neke bajke
xantipaa
  • 15.8.2009 23:20:57
  • Bodova: 519
  • Prijavi
radi se o tome da dijete mora shvatiti da se zbog laži nešto loše može dogoditi...mi odrasli ako muljamo muljamo tako da nitko ne strada...
mallena5949
  • 16.8.2009 11:37:40
  • Bodova: 1076
  • Prijavi
Moj sin ima 15 godina i nama kao roditeljima nikad nije lagao, jednostavno nije takav tip. Mi smo mu uvijek govorili istinu i ispunili obećanja koja smo dali ili ih jednostavno nismo davali. Odmalena zna da je laganje krivo i da treba biti iskren prema nama pa će sve biti dobro, a i mi smo iskreni prema njemu, nemamo potrebu za muljanjem kad je on u pitanju. Mislim da je to sve prije svega stvar odgoja, o roditeljima puno ovisi hoće li dijete lagati ili ne. Ako se osjeća nesigurno, nevažno, nevoljeno, nije čudo da se pretvori u lažova...
mallena5949
  • 16.8.2009 11:40:35
  • Bodova: 1076
  • Prijavi
E, da, još da dodam, mislim da "maštanje" nije isto što i laganje i da to ne treba miješati, to jest npr. kad mala djeca pričaju pričice da su npr. vidjeli vilenjake, pričali s patuljcima, da su bili u čarobnoj šumi, eto to sigurno nije muljanje nego zdrava dječja mašta...
ciciko
  • 22.8.2009 14:25:36
  • Bodova: 3641
  • Prijavi
Mallena ovo me pika u nos da ga hebeš.......,ono moj sin ima 15god i nama kao roditeljima nikad nije lagao.......,ovo mi skroz smiješno i nema logike.......,ma daj baš nijednom te nije smuljao,.ili stvarno u to vjeruješ ili si tupava pa te mulja