Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Jedem i kad nisam gladna

_jagoda_
  • 17.1.2009 23:17:36
  • Bodova: 8599
  • Prijavi
Ja isto kad pojedem jabuku, nakon toga sam samo još i gladnija.
adisa
  • 18.1.2009 10:42:09
  • Bodova: 2807
  • Prijavi
Zašto ne pokušate sledeće: Ja u 6 h večeram, ne štedim se tada fino jedem, i kada osjetim glad  naveče pojedem joogobelu light ili neki drugi voćni jodurt,to zaista odstrani glad,
magnolija
  • 18.1.2009 11:25:27
  • Bodova: 32350
  • Prijavi
eto recimo tako nešto  i ja radim i uglavnom uspjeva adisa, ali ponekad nebi zadovoljila taj osječaj gladi ni zašto
sva sreća to je samo u pms-u
iako negdje pročitiala da je bitan ukupan broj kalorija a ne kada su se unjele
ma_sha
  • 18.1.2009 13:22:29
  • Bodova: 76
  • Prijavi
Prvotni odgovor od adisa

Zašto ne pokušate sledeće: Ja u 6 h večeram, ne štedim se tada fino jedem, i kada osjetim glad  naveče pojedem joogobelu light ili neki drugi voćni jodurt,to zaista odstrani glad,

da meni su super oni s vlaknima-djeluju blagotvorno na probavu a zasite na dosta dugo!
Moderator
spirit
  • 22.1.2009 11:11:30
  • Bodova: 37579
  • Prijavi
Žene teže kontroliraju apetit
Muškarci lakše i jednostavnije kontroliraju apetit od žena, što može objasniti razliku u broju pretilih osoba između dvaju spolova, pokazalo je istraživanje američkih znanstvenika.

Znanstvenici su u istraživanje uključili 23 osobe normalne težine i dobrog znanstvenog stanja, koje su zbog istraživanja bile prisiljene gladovati 17 sati. Tijekom 'posta' sudionici istraživanja – deset muškaraca i trinaest žena – podvrgnuti su dvama pokusima.

Najprije je od svih bilo zatraženo da zamišljaju omiljene slane i slatke namirnice, a zatim su ih autori istraživanja podučili tehnici "kognitivne zabrane", kojoj je cilj pokušati svjesno spriječiti ili smanjiti na najmanju mjeru osjećaj gladi ili želju za jelom.

Nakon što su se ispitanici usredotočili na omiljene namirnice, osjećaj gladi i želja za hranom povećala se kod muškaraca i žena, što je zabilježeno tomografijom mozga. Tijekom drugog pokusa, tehnike kontroliranja želje za hranom omogućile su značajno smanjenje želje za jelom samo kod muškaraca, ustvrdili su znanstvenici.

Tomografijom je ustanovljeno da je kod muškaraca, koji su primijenili tehniku svjesne kontrole želje za hranom, zamijećena manja stimulacija dijelova mozga u kojima se nalaze centri za regulaciju emocija i motivacije. Te dijelove mozga karakterizira značajna uloga u pojavi svjesne želje za hranom.

Znanstvenici smatraju da bi se tako mogla objasniti veća moć muškaraca u kontroli potrebe za jelom, uz primjenu tehnike kognitivne zabrane. Spomenutom rezultatu u prilog ide i činjenica da je tijekom 2006. u SAD-u pretilima smatrano 33,3 posto muškaraca i 35,3 posto žena.

Hina
22.01.2009.
s portala net.hr
lyan
  • 22.1.2009 11:20:46
  • Bodova: 6154
  • Prijavi
pa vidiš...ima tu nešto...meni kad ostane pola tanjura hrane,pojest ću to čak i ako sam se već prežderala i to zato jer mi lijepo izgleda i fino mi je,a mom dečku kad ostanu 2 zalogaja-on ako je sit-sit je i ostavit će ta dva zalogaja...ako me razumijete :-)
adisa
  • 22.1.2009 11:22:55
  • Bodova: 2807
  • Prijavi
Prvotni odgovor od nenica20

pa vidiš...ima tu nešto...meni kad ostane pola tanjura hrane,pojest ću to čak i ako sam se već prežderala i to zato jer mi lijepo izgleda i fino mi je,a mom dečku kad ostanu 2 zalogaja-on ako je sit-sit je i ostavit će ta dva zalogaja...ako me razumijete :-)

Savršeno!!!
Meni nekad žao baciti pa dovršim višak hehehehe
suee
  • 22.1.2009 12:12:53
  • Bodova: 10654
  • Prijavi
tako i ja,ono kao da se ne baci steta je pa pozderem i onda sam ljuta sama na sebe....smiley179
lyan
  • 22.1.2009 12:51:44
  • Bodova: 6154
  • Prijavi
Prvotni odgovor od SUEE

tako i ja,ono kao da se ne baci steta je pa pozderem i onda sam ljuta sama na sebe....smiley179

smiley176smiley179smiley179smiley179smiley179
tajana7579
  • 18.2.2009 8:23:36
  • Bodova: 5
  • Prijavi
Ja mogu cjeli dan nist da nejedem.A onda navece bi pojela bilo sta.
Ubi me to grickanje,ubi me!!!
Na stranicu:  
Ok