Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Dukan dijeta

alenkasb
  • 11.10.2009 18:29:03
  • Bodova: 2492
  • Prijavi

Prvotni odgovor od magnolija

imam problema s bubrezima,  i mesna djeta mi smeta, kao i svaka druga restrikcija

ali moram priznati da mi ne zvuči pre zdravo jesti puno mesa, naspram drugih stvari

AKO SI ČITALA MESNU DIJETU UOPĆE SE NE JEDE PUNO MESA

JEDE SE SVE VOĆE I SKORO SVE POVRČE(BAREM U MOJOJ)

SAMO SE NE JEDE KRUH,ŽITARICE,MAHUNARKE-ODNOSNO ŠTO MANJE UH

NI JA NE BI MOGLA JESTI SMO MESO JER OBOŽAVAM VOĆE I POVRĆE

moona
  • 11.10.2009 20:22:54
  • Bodova: 5567
  • Prijavi

največi problem mesne djete je taj šta u njoj NEMA voća,nikakvog ali je difinitivno najbrži način za izgubit kile...u mjesec dana sam skinila 10 kila,ali nekom tko nije navikao na takav režim prehrane to je strava...probava definitivno nastrada jer nema voća koje bi joj pomoglo...

ali je krasno šta nikad nisi gladan jer je meso kalorična hrana,a kad tijelo ne dobiva ugljikohidrate trošit će stare zalihe masti...i to je poanta te djete

moj je jelovnik izgledao nekako ovako:ujutro jaja(fuj,mrzim ih),za ručak komad mesa i salata,navečer  kuhano povrće...eh da,obavezno,nemojte preskočit vježbanje ili barem šetat svaki dan

mala-velika
  • 23.4.2010 8:29:00
  • Bodova: 9
  • Prijavi

Pozdrav svima!

Evo, već nekoliko dana surfam internetom istraživajući dijete jer mislim da je krajnje vrijeme da se pozabavim malo svojim tijelom... Naletjela sam na Dunkan dijetu pa me zanima je li netko od vas pokušao možda s njom i kakvi su rezultati?

snow
  • 23.4.2010 10:18:58
  • Bodova: 90944
  • Prijavi

daj onda neke instrukcije,ja ne znam ništa

mala-velika
  • 23.4.2010 18:07:06
  • Prijavi

Dunkan dijeta su, zapravo, četiri različita programa koji dolaze u fazama. Počinje s dramatičnim i brzim gubitkom težine, nakon čega slijedu strukturirani ali jednostavan i dugotrajan režim prehrane.

Prva faza je kratka faza napada gdje se konzumiraju samo proteini (meso, riba, jaja i nemasni mliječni proizvodi). Ova faza traje maksimalno 10 dana. Dnevno se pije 1 - 1,5 l vode. Čaj i kava su dozvoljeni ali bez šećera. Također se konzumira jedna i pol čajna žličica zobenih pahuljica dnevno, što pomaže osjećaju zasićenosti i daje energiju.

Nakon te faze slijedi faza izmjene. U fazi izmjene se kombinira dan mesa s danom u kojem konzumiramo meso i uz njega povrće (povrće u neograničenim količinama). Unos zobenih pahuljica se povećava na dvije čajne žličice. Voda se također pije u neograničenim količinama. Ovu fazu provodimo dok ne postignemo željenu težinu.

U trećoj fazi postupno uvodimo kruh, tjesteninu. Mogu se imati čak i dva slobodna obroka po želji (koja mogu uključivati alkohol, čokoladu) tijekom tjedna. U ovoj fazi se ne gube kilogrami, ali se ni ne dobivaju.

Zadnja faza je faza održavanja težine, a glasi: jedi i pij što ti srce poželi, ali jedan dan u tjednu (preporučuje se četvrtak) budi samo na proteinima....

Hmmm... snow, dovoljno instrukcija?

zrinka39
  • 25.4.2010 15:27:11
  • Bodova: 4462
  • Prijavi

zanimljiva dijeta...mozda krenem od sutra...

snow
  • 25.4.2010 15:36:25
  • Bodova: 90944
  • Prijavi

nije mi baš po ukusu

julijana
  • 25.4.2010 15:38:30
  • Bodova: 2934
  • Prijavi

ni meni nekako mi je maksimum onih nasih famoznih sedam dana

magnolija
  • 25.4.2010 16:04:58
  • Bodova: 32350
  • Prijavi

hm prvi dio djete mi je koma samo proteini,

to je nezdravo ja nebih mogla bez voća i povrća,  a djete od sedam dana ne priznam da budem iskrena,

mjenjam način prehrane,  a ašest dana da jedem šta želim hm

s jedinim proteinskim to što zelim može biti svašta previše i u čemu je poanta djete

mala-velika
  • 25.4.2010 18:14:09
  • Prijavi

ni meni se ne sviđa što je tolko mesa, al kad više ne znam kaj da probam.... Ove sve kaj traju od nekoliko dana do mjesec dana mi nisu pouzdane.... ak znate koju dobru, a da duže traje pišite...

Na stranicu:  
Ok