Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Dijeta by dr. Ornish

an-tena
  • 30.9.2017 12:13:33
  • Bodova: 130
  • Prijavi
Ne znam bi li rekla da sam konačno odlučila probat jednu dijetu ili je ovo samo način da popravim ishranu (koju kilu bi mogla skinut, al nije da mi je nužnda neka dijeta, niti imam problema s viškom kilograma).

Uglavnom, odlučila sam naći neku dijetu iza koje stoji neki doktor i našla sam ovo. Budem vam podijelila u kratkim crtama o čemu se radi, a više o samoj dijeti imate na https://www.brzadijeta.com/ornisova-dijeta-dijeta-dr-ornisha

Principi dijete dr. Ornisha

Iako je poznat kao strog i rigorozan plan ishrane, Ornishov model je zapravo, prilično prilagodljiv različitim tipovima korisnika, sa različitim željama i ciljevima. Međutim u ovoj dijeti autor stavlja naglasak na još neke, jako bitne stvari, pomoću kojih se neuredan i nezdrav način života dovodi pod kontrolu.

Primjena dijete dr. Ornisha podrazumijeva poštovanje četiri osnovna pravila:

• Ornishov model ishrane;
  • Redovne fizičke aktivnosti;
  • Kontrola stresa;
  • Socijalne interakcije.

Ornišov model ishrane

Pravilo standardnog modela Ornishove dijete, namijenjenog onima koji nemaju većih zdravstvenih problema i žele da tako i ostane, je orijentisano na raspored unosa kalorija iz osnovnih makronutrijenata.

• 70% kalorija uzimamo iz ugljenih hidrata;
  • 20% iz proteina (uglavnom biljnog porijekla);
  • 10% iz masnoća.

Mišljenja?