Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

Babilaž: Koliko mi zapravo znamo o kozmetici koju koristimo?

stiponja79
  • 14.9.2016 13:05:15
  • Bodova: 59907
  • Prijavi
kada bi znali sastojke kozmetike, bilo dekorativne bilo preparative, stvarno se pitam tko bi želio nanijeti na lice ili tijelo hrpu životinjskih dijelova tijela ...
nyna_31
  • 14.9.2016 13:24:12
  • Bodova: 16016
  • Prijavi
Prirodna ili organska kozmetika je daleko skuplja od svih brendova poznatih, ili manje poznatih po policama.Kad bi svi proizvođači kojima je toliko "stalo" puno do životinja svoje cijene spustili, naravno da bi i potražnja za istim bila veća.Sve se vrti oko profita,kakva zaštita koga ili čega.
astoria
  • 14.9.2016 13:29:32
  • Bodova: 25740
  • Prijavi
(Ne)sreća što ne znam sastojke koje stavljam na lice,kožu, koju unosim putem hrane. . .
tatjana23
  • 14.9.2016 13:45:07
  • Bodova: 14242
  • Prijavi
Ja znam za dva brenda a to su Catrice i Wet n Wild da svoje proizvode ne testiraju na životinjama, voljela bi kad bi brendovi imali ovaj zečic na svojim proizvodima da se zna što se kupuje!
malajasmina
  • 14.9.2016 14:08:21
  • Bodova: 36360
  • Prijavi
Avon ne testira na životinjama i zato su mi super! A kvaliteta je neupitna. Tko nema svoju Avon Lady, slobodno se javi. Šaljem proizvode bez poštarine :-)
anna-herman
  • 14.9.2016 14:40:57
  • Bodova: 54698
  • Prijavi
Uopće ne razmišljam o tome je li kozmetika testirana na životinjama, jer u tom slučaju bih trebala (što je po meni i gore) odbijati i lijekove, koji su testirani na ljudima. Najbolje da još plačem i za svakim insektom i da komarcu pjevam pjesmicu za napuštanje prostorije. Jesam li ja prespavala neko desetljeće kad je u međuvremenu životinja postala bitnija od čovjeka, ili su društva za zaštitu životinja i razni vegetarijansko - veganski lobiji preplavili svijet?

No, svakome sloboda uvjerenja, pa tako i meni.
irija
  • 14.9.2016 17:44:29
  • Bodova: 39717
  • Prijavi
E kad bi znali šta sve jedemo, šta nanosimo na kožu,kosu šta pijemo,mislim da više ne bi ni jeli ni pili a niti bi se prali....
pavicari
  • 15.9.2016 7:51:43
  • Bodova: 135
  • Prijavi
Sva organska kozmetika koja ima ECO CERT certifikat na sebi nije testirana na životinjama.
Organska kozmetika nije kozmetika koja sadrži sastojak iz kontroliranog uzgoja nego na sebi ima certifikat orgaske kozmetike.

Prirodno nikako ne znači organsko dok je organsko prirodno. Prirodni su i naftni derivati i biljke iz gmo te uzgajane uz pomoć pesticida i umjetnih gnojiva, organska kozmetika takve sastojke ne smije sadržavati i zato je jedino certificirana organska kozmetika ona koja garantira zdrave-ne štetne sastojke i nije testirana na životinjama.

lejdi
  • 15.9.2016 7:55:55
  • Bodova: 23487
  • Prijavi
Alverde je isto prirodna dekorativna kozmetika, a od preparativne je to Hrvatska Biobaza. Kupujem oboje. Ne patim za MAC ruževima ili slično. Jedino mi Avon nije jasan, nije prije testirao na životinjama,ne znam sad.
cosvr
  • 15.9.2016 8:04:04
  • Bodova: 884
  • Prijavi
Znamo ono sto piše na proizvodu. Istina, na internetu se moze naći i vise ako nekog zanima, no na internetu moze pisati ko sta hoce i tesko je tu ocijeniti koje informacije su prave, a ko pljuje nekog proizvođača jer je mozda za to placen. Iza svega danas stoji novac i prije se s tim pomirimo bolje je. Novac stoji nazalost i iza moje mogucnosti da kupim kozmetiku, za neki organski gel za tuširanje ne mogu da dam 20 eura jer ne radim i nemam odakle, a ne bi dala ni da imam jer je ta cijena bezobrazno visoka i ne želim podržavati to.
Na stranicu:  
Ok