Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

AIP -autoimuni Paleo protokol

curica91
  • 2.8.2018 6:13:16
  • Bodova: 3253
  • Prijavi
Vjezbanje je uvijek dobrodosloAddEmoticons04267...s obzirom da ja nemam problema s viskom kg sto se tice mrsavljenja na AIP-u nemam nekog osobnog iskustva...
ali ima na fejsu grupa i ljudi su dosta mrsavili,jer logicno ne jedu se gluposti....
ako nemas neku autoimuno bolest u principu ne moras bas biti na skroz strogom aip-u,mogao bi dovoljan biti i paleo...malo si istrazi sto bi ti vise odgovaralo....
paloma_22
  • 2.8.2018 8:39:59
  • Bodova: 49673
  • Prijavi
Prvotni odgovor od curica91

Prvotni odgovor od paloma_22

Kad bi si ja morala sama kuhati vjerojatno bih umrla od gladi jer mi sve ispadne bljutavo AddEmoticons04219 sva sreća da postoji nekoliko divnih ljudi oko mene koji imaju živaca i ide im kuhanje. Ja samo iskrcavam ideje.

Nego cure, ima koja neki jednostavan recept za sladoled bez mlijeka ili s bilo kojim biljnim mlijekom? Znam da možda malo izlazim iz teme jer su sva biljna mlijeka od orašastih plodova ili žitarica, ali može i bez toga, čula sam da se nešto može iskombinirati s bananama... 
Ove godine sam jednom pojela običan kupovni sladoled i cijelo popodne sam bila na wc-u AddEmoticons04238

editirano 1.8.2018 18:52:02 od paloma_22

Paloma ma nauci se sve nekako s vremenom ili kad si primorenAddEmoticons04258...
imas ovaj sladoled sa slike od banana....nasjeckas banane na kolutice ,zamrznes ih i onda zblendas i po zelji ih opet na kratko mozes smrznuti ...ja dodam jos preko i vruci preljev od malina i meda AddEmoticons04235

Haha zato radim vrhunske (ili barem jestive i nebljutave) juhe, tu sam postala ekspert AddEmoticons04263

Evo, recimo riblja juha s češnjakom i peršinom bi vjerojatno bila u skladu s ovim načinom prehrane. Plus, juha od kosti (može i riblja, bitno da su kosti unutra) obnavlja sluznicu crijeva.

Znači za sladoled samo izblendam zaleđene banane i dodam nešto za okus po želji? Npr. izblendam banane i borovnice? To bih mogla isprobati za vikend.
malilu
  • 2.8.2018 9:21:19
  • Bodova: 23489
  • Prijavi
 Ja sam ribu jela zadnji put prije 5 god otprilike... AddEmoticons04236
curica91
  • 2.8.2018 10:43:39
  • Prijavi

Prvotni odgovor od curica91

Kad bi si ja morala sama kuhati vjerojatno bih umrla od gladi jer mi sve ispadne bljutavo AddEmoticons04219 sva sreća da postoji nekoliko divnih ljudi oko mene koji imaju živaca i ide im kuhanje. Ja samo iskrcavam ideje.

Nego cure, ima koja neki jednostavan recept za sladoled bez mlijeka ili s bilo kojim biljnim mlijekom? Znam da možda malo izlazim iz teme jer su sva biljna mlijeka od orašastih plodova ili žitarica, ali može i bez toga, čula sam da se nešto može iskombinirati s bananama... 
Ove godine sam jednom pojela običan kupovni sladoled i cijelo popodne sam bila na wc-u AddEmoticons04238

editirano 1.8.2018 18:52:02 od paloma_22

Paloma ma nauci se sve nekako s vremenom ili kad si primorenAddEmoticons04258...
imas ovaj sladoled sa slike od banana....nasjeckas banane na kolutice ,zamrznes ih i onda zblendas i po zelji ih opet na kratko mozes smrznuti ...ja dodam jos preko i vruci preljev od malina i meda AddEmoticons04235

Haha zato radim vrhunske (ili barem jestive i nebljutave) juhe, tu sam postala ekspert AddEmoticons04263

Evo, recimo riblja juha s češnjakom i peršinom bi vjerojatno bila u skladu s ovim načinom prehrane. Plus, juha od kosti (može i riblja, bitno da su kosti unutra) obnavlja sluznicu crijeva.

Znači za sladoled samo izblendam zaleđene banane i dodam nešto za okus po želji? Npr. izblendam banane i borovnice? To bih mogla isprobati za vikend.

A vidis,svako se u necem nađe AddEmoticons04267...
slobodno nam ostavis recept da i mi isprobamo :)...
da,da juha od kostiju je obavezna na AIP-u...ja sam svoju pilaAddEmoticons04263....jer po vrucinama jest juhu mi je koma...iako sad radim upravo juhu od poriluka..

Za sladoled mozes i tako,ja samo banane izblendam ...i dok se one smrzavaju za to vrijeme izdinstam npr.smrznute maline i dodam zlucicu meda...i onda s tim vrucim preljevom prelijem sladoled....
javi kako ti je ispalo :)
paloma_22
  • 2.8.2018 14:04:52
  • Prijavi
Curice, nema nekog posebnog recepta za juhu, svaki put je improvizacija i isprobavanje. Bitno je samo ne previše razvodniti. Recimo u riblju juhu stavim mrkvu, peršin, narezani češnjak (cijeli), nekad stavim i luk (nekad ne), naravno i ribu (oslić ili škarpina) sve to ostavim da se kuha, a sol i papar dodajem kako mi se čini (isprobavam i dodajem i pretjerujem s paprom, nikad mi ga nije dosta). Mislim da je tako najbolje jer se s mjerama uvijek zapetljam.

U mesnu juhu (ili juhu od kosti) ne stavljam češnjak, ali obavezno ide luk i korijen celera. Nekad dodam i crvenu papričicu ili kurkumu, ovisi o raspoloženju.

Guste juhe su mi sve na isti kalup, radila sam s bundevom i porilukom, izmiksaju se s tim jedan krumpir i mrkva. 

Možeš jesti i hladnu juhu, nije baš toliko loša kao što se čini AddEmoticons04263
curica91
  • 2.8.2018 22:36:12
  • Prijavi
Paloma Zvuci bas fino :)....
jedino sto krumpir,papricica i papar nisu AIP ,ali da se i bez tog iskemijati :)...
malilu
  • 2.8.2018 22:53:12
  • Bodova: 23489
  • Prijavi
 Jesu li mahune na juhu aip,? " nisam kuhala sa zaprškom jer mi brašno smeta
paloma_22
  • 3.8.2018 8:18:09
  • Prijavi
 Ajme, čak ni papar nije AIP? Uf... Ma nema veze, i sol je dovoljna. Vidiš, za krumpir znam da nije preporučljiv gotovo nikad, ali kako ga nisi navela na listi zabrana eto, napisala sam bez provjere. Ali naravno, svaka gusta juha se može napraviti u bistroj verziji ili se može koristiti samo mrkva. A i batat je kao zamjena za krumpir, vjerojatno bi se nešto dalo s njim iskombinirati, ali nisam probala, njega jedem samo pečenog.

Malilu, mahunarke su skroz zabranjene.
curica91
  • 3.8.2018 8:50:17
  • Prijavi
Pa s obzirom da je krumpir zabranjen u svim zdravim prehranama,vec mi se to podrazumijeva...pa zaboravim spomenut:)...
da,ali batatom se moze zamijenit zasto ne...
ja sam cak i pire od batata znala radit i meni odgovara...
mahune nikako...ali stvarno smatram da je i paleo prehrana dovoljna za nekog tko nema neku autoimunu bolest...
curica91
  • 3.8.2018 8:55:21
  • Prijavi
Na stranicu:  
Ok