Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

AIP -autoimuni Paleo protokol

malilu
  • 1.8.2018 0:01:32
  • Bodova: 23489
  • Prijavi
I ja bi kuharicu. Hhh
curica91
  • 1.8.2018 16:01:32
  • Bodova: 3253
  • Prijavi
Malilu slobodno ti kreni samnom na AIP AddEmoticons04267...
cure ne treba vam kuharica,samo malo volje i vremena i sve se da izorganizirat AddEmoticons04224...
Evo 4.tj kako sam na AIP-u i stvarno se ok osjecam,secer mi vise ne pada sto je za mene velik napredak....
jednom sam zgrijesila i popila kavu s mlijekom i odma su krenuli grcevi i napuhnutost...dokaz da mi k.mlijeko zaista smeta...zato je cikorija zakon ...
i jednom sam nazdravila s casom crnog vina,to za zeljezo AddEmoticons04263...vino mi srecom ne smeta...
malilu
  • 1.8.2018 17:24:01
  • Prijavi
 E da i ja ću probat izbacit mlijeko jer eto.. Nepaše mi... A što mogu papat a sto ne..? 
curica91
  • 1.8.2018 17:37:41
  • Prijavi
Imas naprijed link ...treba to detaljno prouciti...
ukratko lakse mi je napisati sto smijes,nego sto ne smijesAddEmoticons04263...jedes meso,voce i povrce (osim paprike,paradajza i patliđana-njih ne smijes)...od ulja smijes maslinovo i kokosovo koristit,te svinjsku mast..kava i sve vrste sjemenski su zabranjene....ali smijes jesti i cvarke i slaninu sto je mene posebno razveselilo....
je dosta strog rezim,ali vrijedi se potruditi ...
curica91
  • 1.8.2018 17:47:14
  • Prijavi
Glavno da sam sjemenke spomenula,a mislila sam na orasaste plodove...oni su isto zabranjeni u potpunostiAddEmoticons04254
paloma_22
  • 1.8.2018 18:51:42
  • Bodova: 49673
  • Prijavi
Kad bi si ja morala sama kuhati vjerojatno bih umrla od gladi jer mi sve ispadne bljutavo AddEmoticons04219 sva sreća da postoji nekoliko divnih ljudi oko mene koji imaju živaca i ide im kuhanje. Ja samo iskrcavam ideje.

Nego cure, ima koja neki jednostavan recept za sladoled bez mlijeka ili s bilo kojim biljnim mlijekom? Znam da možda malo izlazim iz teme jer su sva biljna mlijeka od orašastih plodova ili žitarica, ali može i bez toga, čula sam da se nešto može iskombinirati s bananama... 
Ove godine sam jednom pojela običan kupovni sladoled i cijelo popodne sam bila na wc-u AddEmoticons04238

editirano 1.8.2018 18:52:02 od paloma_22
diego
  • 1.8.2018 20:52:58
  • Bodova: 18225
  • Prijavi
Ne znam tko je izmislio tu dijetu ali meni je, da oprostite na izrazu, idiotska. Znači da se držim toga ne bih smio jesti stvari koje najviše volim. Ne znam zašto su paradajz, paprika i patlidžan zabranjeni kad su to zdrave namirnice.AddEmoticons04239 Isto vrijedi i za sjemenke i pogotovo za orašaste plodove. Orašasti plodovi su puni korisnih minerala.
curica91
  • 1.8.2018 22:58:25
  • Prijavi
Prvotni odgovor od paloma_22

Kad bi si ja morala sama kuhati vjerojatno bih umrla od gladi jer mi sve ispadne bljutavo AddEmoticons04219 sva sreća da postoji nekoliko divnih ljudi oko mene koji imaju živaca i ide im kuhanje. Ja samo iskrcavam ideje.

Nego cure, ima koja neki jednostavan recept za sladoled bez mlijeka ili s bilo kojim biljnim mlijekom? Znam da možda malo izlazim iz teme jer su sva biljna mlijeka od orašastih plodova ili žitarica, ali može i bez toga, čula sam da se nešto može iskombinirati s bananama... 
Ove godine sam jednom pojela običan kupovni sladoled i cijelo popodne sam bila na wc-u AddEmoticons04238

editirano 1.8.2018 18:52:02 od paloma_22

Paloma ma nauci se sve nekako s vremenom ili kad si primorenAddEmoticons04258...
imas ovaj sladoled sa slike od banana....nasjeckas banane na kolutice ,zamrznes ih i onda zblendas i po zelji ih opet na kratko mozes smrznuti ...ja dodam jos preko i vruci preljev od malina i meda AddEmoticons04235
curica91
  • 1.8.2018 23:04:36
  • Prijavi
Prvotni odgovor od diego

Ne znam tko je izmislio tu dijetu ali meni je, da oprostite na izrazu, idiotska. Znači da se držim toga ne bih smio jesti stvari koje najviše volim. Ne znam zašto su paradajz, paprika i patlidžan zabranjeni kad su to zdrave namirnice.AddEmoticons04239 Isto vrijedi i za sjemenke i pogotovo za orašaste plodove. Orašasti plodovi su puni korisnih minerala.

Ovo nije dijeta ,vec nacin prehrane...autoimuni paleo protokol...prvo se treba informirati,a ne samo kritizirati ....kao sto i ime kaze sluzi kao pomoc kod autoimunih oboljenja (koja dolaze radi propusnosti crijeva)...da ne pisem sad romane..na toj prehrani se moze biti od min 2mj-2g max...i onda se postepeno uvode namirnice,prelazi se na paleo prehranu i jede se msnje vise sve sto je zdravo... a ,sami izvidimo sto nam smeta...paradajz ,paprika i patliđan spadaju u biljke pomocnice koje cesto stvaraju upale u organizmu i upravo zato se izbjegavaju u ovoj prehrani jer se pokusava zalijeciti propusnost crijeva i autoimunu bolest u remisiju..kasnije kad se opet uvode svak izvidi sto mu smeta...
malilu
  • 1.8.2018 23:15:56
  • Prijavi
 A jel treba neke vjezbe raditi da bi i smršacili malo
Na stranicu:  
Ok