9 načina kako postati bliskiji s braćom ili sestrama

buuu
  • 20.1.2013 7:12:31
  • Bodova: 13123
  • Prijavi
Puno potvrda, da smo samo ljudi..mene moje sestre i dalje gledaju ocima kad samo bile u pubertetu, kako je to iritantno! Hahaaa..sve mi nekad glupo uopce se "pravdat"! Cemu? Samo trosim energiju! Volim ih, vidimo se cesto, cujemo se cesto, druzimo se cesto, i ja sam stvarno sretna sto ih imam..posvadjamo se, jer smo karakterno sve razlicite, ali..velika smo pofrska jedna drugoj. Naucila sam da je dovoljno jednoj reci neki problem, druga ce sve saznat :)..nikad nam nije dosadno..prvi dio koji spominje neka neprastanja, uhvtin sebe kako nisam oprostila bas njima, a bile jos djeca! Drugima sam oprostila i teze stvari, ali sestarama ne :). Nekako vise boli kad te povrijedi netko blizak, nego neka frendica, nju udaljus iz zivota.. Dobar tekst, sad moram malo ukljucit mozdane vijuge :)
oprezna
  • 20.1.2013 10:28:31
  • Bodova: 145778
  • Prijavi
:(( na žalost ostale su mi samo lijepa sjećanja , lijepe uspomene koje barem malo ublažuju tugu i bol što je više nema , bile smo jako bliske i jako mi, jako nedostaje .....s godinama još i više ..možda je bol nešto blaža ali onaj osjećaj kako si sam , kako se nemaš kome povjeriti , kako nemaš s kime podijeliti , kako se nemaš kome veseliti , plakati s njim i osjetiti i njegovu tugu je strašan......on postaje vremenom sve jači i intenzivniji , s prijateljima ne možeš imati baš sve to ali sa sestrom ili bratom možeš , a ja to više na žalost nemam ..:((
Moderator
-ela-
  • 20.1.2013 11:42:17
  • Bodova: 39986
  • Prijavi
Ja imam brata ali nažalost nemamo baš neki bajan odnos :( On je nekako otišao na svoju stranu a ja na svoju,ali lagala bih kad bih rekla da mi nije žao i da mi nije teško što je tome tako,ali iskreno ću se početi truditi da se naš odnos poboljša jer mi nedostaje :((
Moderator
casey
  • 20.1.2013 15:50:13
  • Bodova: 54905
  • Prijavi
oprezna AddEmoticons0425 AddEmoticons04225

posebno se slažem s točkama 7 i 8. S ljudima treba graditi svoje odnose a ne ih bazirati na tuđima, svatko ima neki svoj recept. Što se tiče kritiziranja tuđeg odabira, često smo tome posebno skloni kad su braća i sestre u pitanju, a ponekad im upravo naša potpora najviše fali AddEmoticons0425
nocna_krijesnica
  • 20.1.2013 16:30:21
  • Bodova: 3128
  • Prijavi
Oprezna :*******
Ja nisam odrasla sa svojim bratom tako da kao da ga ni nemam, pokusavala sam da se zblizimo, imali smo tu mogucnost ali nije se pokazao zainteresiranim za svoju sestru...
Nevolim osobe koje su jake na rijcima... i bilo mi je zao sto ga nisam imala, nisam imala brata(a imala sam ga) a sad mi je vise tak svejedno...
-katrin-
  • 20.1.2013 20:54:08
  • Bodova: 286
  • Prijavi
Nemam nikakav odnos sa sestrom iako živimo zajedno. Možda se to promjeni kasnije, još smo u 20-im. Ne znam...
tinnaazg
  • 20.1.2013 23:59:27
  • Bodova: 1211
  • Prijavi
Mislim da je najgore ovo što je rekla luna_lunita, imati brata ili sestru, a zapravo nemati... Između mene i moje sestre je razlika u godini dana, a opet smo dva svijeta koja se jedva poznaju, a odrasle zajedno. :(
nocna_krijesnica
  • 21.1.2013 0:13:25
  • Bodova: 3128
  • Prijavi
Tinaazg hvala, ma sad mi je bas svejedno, ustvari zivcira me kad se javi ponekad i to znam da je radi reda... netrebam kontakt s takvom osobom pa makar bili braca. Jednostavno mrzim licemjerstvo.
oprezna
  • 21.1.2013 8:31:53
  • Bodova: 145778
  • Prijavi
hvala vam drage moje djevojčice.....
mm ima sestru , mlađa je od njega 7 godina i među njima nema bliskosti i topline , nije je bilo dok su bili djeca (različit spol , dobna razlika) a nema je ni sada kada su već odrasli ljudi i meni je to neshvatljivo i tužno ....
svaki njihov susret je zapravo inicirali smo nas dvoje :(( razumijem da je ona majka dva nestašna i živahna dječaka i često puta je umorna od njih ali ako nema susreta , nema poziva i razgovora nema ni bliskosti i nikada je neće ni biti
kao žena , to bi trebala znati i osjećati tim više što su oboje ostali bez roditelja i brat joj je jedina osoba iz obitelji .....
osobno dajem svoj doprinos maksimalno , posebno od kada im je otac preminuo kako su na svijet došla ta dva dječaka no vidim da druga strana nije dovoljno zainteresirana ali ja se ne predajem ...
Stoga svi vi koji još niste postigli dovoljno bliskosti s braćom ili sestrama a nedostaje vam to dajte sve od sebe ...
život je jedan i ne dozvolite da vam prođe u hladnoći odnosa s nekim tko dijeli vašu krv....
-snowflake-
  • 21.1.2013 18:09:40
  • Bodova: 7340
  • Prijavi
Ja imam starijeg brata. Nikad nismo bili klasični stariji brat i sestra.. Nekako sam uvijek ja njega čuvala.. Ali što želim reći; danas kad on ima 28 a ja 26 godina nekako drugačije izgledamo. Čuvamo jedan drugoga.. Ne pijemo skupa kava (osim ponekad) i ne izlazimo zajedno, niti imamo isti krug ljudi s kojima se družimo, ali ta ljubav među nama je neizmjeriva. Nekako platonska ili drugačija.. Čudna. On je prekrasna osoba i volim ga više od svega na Svijetu.
Moja je greška što osjećaje prema njemu uglavnom ne pokazujem. Zahvaljujući tebi Oprezna, nastojat ću promjenit svoj stav i pokazati mu koliko mi znači, jer on svoju ljubav prema meni pokazuje svaki dan..
Uvijek za njega biram najljepše riječi i osječaje jer on je najposebnija osoba u mom životu.
Hvala ti Oprezna! :):)
Na stranicu:  
Ok