Promijenili smo pravila o zaštiti privatnosti i kolačićima.
Ova stranica koristi kolačiće u svrhe pružanja boljeg korisničkog iskustva, funkcionalnosti naših usluga, mjerenja posjećenosti te prilagodbe sustava oglašavanja.
Ukoliko ste suglasni s tim, kliknite na "Slažem se", no ukoliko želite saznati više o kolačićima te ukoliko želite promijeniti postavke, pogledajte ovdje.

Slažem se

7 razloga da jedete manje mesa

jopyplavusa
  • 24.11.2014 12:14:42
  • Bodova: 56741
  • Prijavi
Ne jedem meso baš svaki dan jer mi dečko uglavnom meso ne jede, pa sam nekako i ja smanjila, ali ovo da postoje ukusnije alternative? Pa nekima možda i jesu ukusnije, ali nema toga što bi mi moglo zamijeniti janjetinu ili pršut (koje jedem rijetko, ali guštam u tome onako kao pravi hedonist) :D
I ovaj dio: "Ako volite životinje, prestanite ih jesti ili ih barem jedite u manjim količinama. " - a za biljke koje su isto živa bića, za njih nitko ne brine? i biljke volimo pa ih jedemo...
ataner
  • 24.11.2014 12:16:40
  • Bodova: 8681
  • Prijavi
ajme,koji glupi članak.
i da,sigurno je najzdravija varijanta soja,jel??!!
jopyplavusa
  • 24.11.2014 12:29:44
  • Bodova: 56741
  • Prijavi
Ili solarna joga (kako se već zove to kad gledaš u sunce ujutro i navečer..)... Tako nećemo ubijati ni životinje ni biljke... to je najzdravije, sigurno... ja sam još uvijek stava da sve trebamo jesti umjereno, i slušati svoj organizam...
brillenbear
  • 24.11.2014 13:04:01
  • Bodova: 284
  • Prijavi
Meso ne jedem vec sigurno 20 godina i nimalo mi ne fali. U zadnje vrijeme sam drasticno smanjila unos mlijecnih proizvoda. Jedem vise svjezeg voca i povrca i kuham jela od svjezih sastojaka. Osjecam se odlicno. Probala sam i razne alternative mesu i siru, ALI smatram da te stvari nisu uvijek zdravije alternative za svakodnevnu prehranu, kao npr. veganski sir tipa Willmersburger (iako je super na pizzi) i razni (polu)gotovi zamjenski proizvodi.
okorjela
  • 24.11.2014 13:30:29
  • Bodova: 3720
  • Prijavi
neko vrijeme sam bila vegeterijanka pa sam odugovlačila pa sam jela samo bijelo meso i to, a kad sam se počela sportom baviti, nije išlo bez mesa, nemam love za sojine proizvode (koji su upitnijeg porijekla nego meso) ali dođe na isto jer se stoka sojom hrani. međutim, i dalje preferiram bijelo meso , ribu, jaja i mlijeko barem jednom na dan nešto od toga. najbolji je izvor proteina, pa ne konzumira se đabe stočna hrana već tisućama godina diljem svijeta! što se tiče preprađevina, sotonskog uzgoja, nehumanog klanja- to je sasvim druga priča. između ostalog, svako povrće, voće ma bilo koja hrana, je procesuirana na taj način. u jabuci su nađeni geni ribe, u kukuruz se iz neznam kojih razloga umeće spermicid, a soja je najpoznatija kao smrtna namirnica iz Monsanta.
piccola
  • 24.11.2014 13:50:27
  • Bodova: 7558
  • Prijavi
 Treniram 5 puta tjedno, ucim, radim, idem na fax... Kako cu zivjeti na mahunarkama molim vas, neka me netko prosvijetli!!
gospa
  • 24.11.2014 13:52:14
  • Bodova: 9900
  • Prijavi
Jedem ono što mi se jede.
bubi13
  • 24.11.2014 14:36:06
  • Bodova: 14836
  • Prijavi
Ja se mogu vidjeti kao vegetarijanka, jer meso mi se oduvijek pomalo gadilo.
neko-san
  • 24.11.2014 14:46:50
  • Bodova: 21923
  • Prijavi
Jedem po želji i potrebi, ne moram paziti na svaki zalogaj. Nije da će se na taj način riješiti problem gladi u svijetu. Čovjek je svejed pa tako smatram da treba od svega po malo i umjereno konzumirati a ne izbacivati ili diskriminirati određene namirnice. Naravno ako to zdravlje dopušta. Osobno imam problema s ne tolerancijom na laktozu pa sam morala napraviti neke ustupke, inače ne bi.
didona
  • 24.11.2014 16:07:29
  • Bodova: 19170
  • Prijavi
Vegetarijanstvo me ne privlači, meso jedem u normalnim količinama, po potrebi i tako ću nastaviti.
Na stranicu:  
Ok